Абмас има 16 точки и седем асистенции, за да поведе номер 12 в Тексас пред Хюстън Крисчън със 77-50
AP News | 2023-12-09 | 00:25:05

ОСТИН, Тексас (AP) — Макс Абмас имаше 16 точки и седем асистенции, а номер 12 в Тексас победи Хюстън Крисчън със 77- 50 Събота.

Кадин Шедрик имаше 15 точки, три блокади и четири от 13-те откраднати топки на Лонгхорнс. Дилън Мичъл направи своя трети дабъл-дабъл за сезона, 13 точки и 12 борби, за Тексас (7-2). Тайрийс Хънтър добави 12 точки, пет асистенции и три отнети топки.

Маркъс Грийн поведе Хюстън Крисчън (1-7) с 15 точки. Майкъл Имариагбе записа 11 точки и 12 борби, а Бонке Маринг 9 точки и 13 борби.

Хъски реализираха 30,3% от играта.

Хюстън Крисчън поддържа мача близо след средата на първото полувреме, като изоставаше с три в осемте минути.

Тексас завърши полувремето с резултат 19-0 за преднина от 37-17. Хюстън Крисчън пропусна последните си 14 удара и не успя да отбележи за последните 12 минути. Хъски завършиха полувремето с 12 загуби, пет по-малко от средната им стойност, което ги нарежда на 348-мо място от 351 отбора на NCAA Division I.

Хюстън Крисчън намали до четири загуби през второто полувреме, когато беше надминат със седем точки.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Хюстън Крисчън: Хъски завършиха тежък отрезък срещу отборите от Big 12 Conference, докато се подготвят за сезона на Southland Conference. Те загубиха от Оклахома Стейт с 27 точки и TCU с 37, преди да се изправят срещу Тексас.

Тексас: Лонгхорнс не са играли в предизвикателна програма извън конференцията. Те загубиха от единствените отбори от топ 25 на AP, срещу които са се изправяли, UConn с 10 в Ню Йорк и в Marquette с 21 в сряда. Тексас се среща с LSU на 16 декември в Хюстън, което би трябвало да осигури по-добра оценка за позицията на Лонгхорнс.

Хюстън Крисчън: домакин е на Шампион Крисчън на 16 декември.

Тексас: играе с LSU в Хюстън на 16 декември.